شما در حال مشاهده نسخه موبایل وبلاگ

اخبار جذاب

هستید، برای مشاهده نسخه اصلی [اینجا] کلیک کنید.

hidrolikpopmswhat

خطر کرونا برای آینده سفر ایران

نایب رییس جامعه تورگردانان ایران می‌گوید: پروتکل‌های بهداشتی کرونا، قیمت خدمات سفر در ایران را بالا می‌برد و سفر، کالایی لوکس خواهد شد.


نایب رییس جامعه تورگردانان ایران می‌گوید: پروتکل‌های بهداشتی کرونا، قیمت خدمات سفر در ایران را بالا می‌برد و سفر، کالایی لوکس خواهد شد.

به گزارش ایسنا، محمدعلی واقفی در گفت‌وگوی آن‌لاین با مدیرکل بازاریابی و تبلیغات وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، با ترسیم وضعیت گردشگری بین‌المللی ایران، گفت: تا این لحظه ۹۰ درصد تورهای ورودی ۲۰۲۰ کنسل شده است و امکان لغو ۱۰ درصد باقی مانده، زیاد است. بیشتر آژانس‌های خارجی از حالا برای سفر در سال ۲۰۲۱ از آژانس‌های ایرانی قیمت می‌خواهند.

او که به اعلام آمادگی وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی برای پذیرش گردشگران بین‌المللی از یک ماه آینده اشاره‌ای داشت، اظهار کرد: لازمه پذیرش گردشگران از ماه آینده این است که کشور مقابل، اجازه سفر به ایران را بدهد. در بسیاری از وب‌سایت‌ها، ایران یا به رنگ قرمز (خطر سفر) است، یا به گردشگران هشدار داده شده است بعد از برگشت، قرنطینه می‌شوند.


تحلیل این تورگردان که تجربه بیش از ۳۰ سال فعالیت در حوزه گردشگری ورودی را دارد، این است که با استمرار ویروس کرونا، نخست سفرهای داخلی برقرار می‌شود و بعد از آن، تردد گردشگران با وسیله نقلیه شخصی تشدید می‌شود. بسیاری از گردشگران ترجیح می‌دهند به جای هتل و مکان عمومی، در چادر و در طبیعت بمانند یا ویلای دربست بگیرند و آن را ضدعفونی کنند.


واقفی معتقد است: سفرهای برون مرزی نخست به کشورهای همسایه اتفاق می‌افتد و در گام بعدی راه سفر به کشورهای دورتر باز می‌شود.


لازمه پذیرش گردشگران خارجی از ماه آینده این است که کشور مقابل، اجازه سفر به ایران را بدهد. در بسیاری از وب‌سایت‌ها ایران یا به رنگ قرمز (خطر سفر) است، یا به گردشگرانی که قصد سفر به ایران را دارند هشدار داده شده بعد از برگشت، قرنطینه می‌شونداین تورگردان با استناد به تحقیقات و بررسی‌هایی که انجام داده است، گفت: با برقراری دوباره سفرها، صف‌های کنترل طولانی‌تر می‌شود. به لوازمی که توریست معمولا همراه دارد اضافه خواهد شد. مسافران خود را ملزم می‌دانند بیمه سفر دریافت کنند. تعداد بازدیدکنندگان و زمان بازدیدها در اماکن تاریخی و موزه‌ها، کمتر می‌شود و با مشاهده کوچکترین علامت بیماری، فرد از تور طرد می‌شود.


وی ادامه داد: از آنجا که ۸۰ درصد گردشگران فرهنگی ایران، افراد مسن هستند، این احتمال می‌رود که تعداد آن‌ها در سفرهای ایران کم شود، چون احتیاط می‌کنند. درخواست برای سفرهای طبیعت‌گردی رشد می‌کند و سفرهای گروهی کمتر برگزار می‌شود، همین حالا شرکای گردشگری ما در کشورهای دیگر، برای گروه یک تا هشت نفره، قیمت درخواست کرده‌اند. در نتیجه رعایت پروتکل بهداشتی باعث می‌شود قیمت تمام شده خدمات سفر با احتساب بلیت هواپیما، بالا رود و سفر کالایی لوکس شود.


محمدابراهیم لاریجانی ـ مدیرکل بازاریابی و تبلیغات وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی ـ نیز با تایید این نکته که رعایت پروتکل‌های بهداشتی کرونا، هزینه تمام شده سفر در ایران را بالا می‌برد، گفت: نبود زنجیره تامین خدمات گردشگری مهم‌ترین عامل این اتفاق است. هیچ یک از بخش‌های خدمات گردشگری با یکدیگر مشارکت ندارند، در نتیجه تورهای داخلی و ورودی با قیمت بالا مواجه می‌شوند. از سوی دیگر کشورهای رقیب و همسایه چون زنجیره تامین دارند به شدت قیمت‌ها را کنترل می‌کنند، از طرفی بازارهای ایران را صاحب می‌شوند؛ گردشگر ایرانی به جای شیراز و کیش ترجیح می‌دهند به جایی مثل دبی سفر کند. با این رویه نه تنها بازارهای ورودی را از دست می‌دهیم که با خطر از دست رفتن بازار داخلی نیز مواجهیم.


او تاکید کرد: اگر شرکت‌های هواپیمایی، هتل‌ها، رستوران‌ها و موزه‌ها کمک نکنند، سفر ایران قیمت رقابتی نخواهد داشت.


محمدعلی واقفی در ادامه این بحث گفت: خلاء زنجیره تامین خدمات گردشگری از تفکر جزیره‌ای عمل کردن در کشور، ‌ ناشی می‌شود، مثلا در همین مجموعه وزارتخانه میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی یکدفعه بخشی پیشنهاد می‌دهد ورودی موزه‌ها و سایت‌های تاریخی از ۱۵ هزار تومان به ۱۰۰ هزار تومان برسد، اصلا با بخش گردشگری هماهنگی نمی‌کند و تحلیل و ارزیابی از گردشگری ندارد.


وی افزود: به هر حال شرکت‌های خارجی از ما پروتکل‌های بهداشتی را می‌خواهند، ما هم آن‌ها را آماده کرده‌ایم ولی قیمت‌ها بالا می‌رود، برای همین الان بیشتر از هر زمان دیگری به زنجیره تامین خدمات گردشگری نیاز داریم.


نایب رییس جامعه تورگردانان ایران با اشاره به خسارت ویروس کرونا به صنعت گردشگری و فرصتی که در عین حال برای بازیابی توان و برطرف کردن مشکلات فراهم کرده است، یادآور شد: گردشگری در جریان همه‌گیری ویروس کرونا، نخستین صنعتی بود که بیشترین آسیب را دید و در ادامه آخرین صنعتی خواهد بود که دوباره شروع به کار خواهد کرد. در کشور ما گردشگری در آبان‌ماه سال ۱۳۹۸ نخست تحت تاثیر اتفاقات داخلی قرار گرفت و بعد هم مسائل سیاسی و سرنگونی هواپیمای اوکراینی پیش آمد که باعث شد ایران از فهرست مقاصد بسیاری از آژانس‌های خارجی حذف شود. اما ویروس کرونا باعث شد همه آن اتفاقات فراموش شود.


وی بیان کرد: همه آن اتفاقات به تنهایی می‌توانست گردشگری یک کشور را از پا درآورد. حالا شرایطی که کرونا برای ایران پیش آورده است، فرصت مناسبی است تا برخی ایرادها و مشکلات را برطرف کنیم.


واقفی با اشاره به برخی مشکلات که در این فرصت می‌توان برطرف کرد، گفت: تورهایی که وارد ایران می‌شوند، از طریق آژانس سفر می‌کنند و برنامه دارند و باید به چند جا پاسخگو باشند، ولی با توریستی که خودش می‌آید هیچ‌کسی کاری ندارد، ‌درحالی‌که آژانس‌ها باید با وزارت خارجه برای ویزا، با اداره پلیس و اتباع نیروی انتظامی برای تردد خودروی گردشگری و اگر توریست از کشور خاصی باشد با دفتر بررسی و همکاری‌ها باید مکاتبه کنیم. اگر می‌شد در این فرصت، کانال واحدی برای دریافت اطلاعات ایجاد شود و هر کدام از این وزارتخانه‌ها و نهادها به اطلاعات گردشگر و آژانس نیاز داشت از همان کانال استخراج می‌کرد، کمک بزرگی بود.


او حمل و نقل گردشگران را معضل دیگر دانست و افزود: در کشور ما یک سیستم حمل و نقل بین شهری وجود دارد که تابع قوانین وزارت راه است و اتوبوس گردشگری باید از آن مجوز بگیرند که در این صورت آن وسیله نقلیه حق ورود به فضای شهری را ندارد، یکسری از وسایل نقلیه هم هستند که فقط مجازند در فضای شهری تردد کنند. گردشگر به وسلیه نقلیه‌ای نیاز دارد که هر دو مجوز را داشته باشد.


این تورگردان ادامه داد: برای حل این مشکل یک راه حل ارائه کرده‌اند که راننده اتوبوس گردشگری از ترمینال صورت حساب مسافر را بگیرد و برای داخل شهر هم با هماهنگیِ یک کارگزار، از نیروی انتظامی مجوز تردد داخل شهر را دریافت کند، شکل کار هم اینطور است که کارگزار مجوز نیروی انتظامی را می‌گیرد و به هتل محل اقامت گردشگران تحویل می‌دهد تا بدست راننده برسد، در این فاصله اگر پلیس وسلیه نقلیه گردشگران را متوقف و جریمه کرد دیگری کاری نمی‌توان انجام داد.


نائب رییس جامعه تورگردانان ایران به تغییر مجری غرفه ایران در نمایشگاه‌های بین‌المللی گردشگری اشاره کرد و گفت: این‌که وزارتخانه مسؤولیت نمایشگاه‌های گردشگری را به شرکت مادر تخصصی ایرانگردی و جهانگردی واگذار کند و آن شرکت، اجرای نمایشگاه‌ها را به حراج بگذارد که هر کسی پول بیشتر بدهد، مجری نمایشگاه باشد که نمی‌شود. بهتر است نمایشگاه‌های بین‌المللی را تشکل‌های صنفی برگزار کند، ذی‌نفعان که بهتر می‌دانند چه کنند. زمانی مسؤول اجرای غرفه ایران در نمایشگاه‌های بین‌المللی کانون جهانگردی و اتومبیلرانی بود که ما از کارش راضی بودیم، حالا از کانون گرفته‌اند به شرکت مادر تخصصی داده‌اند. این شرکت می‌خواهد پولش را در بیاورد، دو سال پیش در نمایشگاهی که برگزار کرد، روی سر در غرفه ایران، تابلوی صرافی نصب کرده بود، اصلا اسمی از ایران نبود. الان بهترین فرصت برای سامان‌دهی نمایشگاه‌های گردشگری است.


واقفی، اصلاح روش صدور مجوزها و یکپارچه کردن آن را خواستار شد و افزود: معاون وزیر بهداشت می‌گوید متولی گردشگری سلامت، وزارت بهداشت است، این وزارتخانه متولی درمان است، نه گردشگری. بهتر است صدور مجوزهای گردشگری یکپارچه و دیجیتالی شود.


او اشاره‌ای هم به نحوه صدور مجوزهای بومگردی داشت و گفت: اولویت وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی این است که آمار بدهند، کمیت برای‌شان مهم است، سایر مسائل مثل وام، گردشگرپذیری روستا و سایر مسائلی که بومگردی‌ها با آن درگیر هستند، در اولویت نیست. علاوه‌بر کمیت، کیفیت بومگردی را باید مد نظر قرار داد.


این تورگردان به موضوع مالیات‌ها اشاره کرد و افزود: مشکل مالیات بر ارزش افزوده هنوز حل نشده، دولت اعلام کرده است ارز را باید از طریق سامانه ارزی به کشور وارد کنیم، یعنی ارز باید به حساب صرافی که بانک مرکزی معرفی می‌کند، واریز شود. مگر می‌شود آژانس خارجی به حساب صراف پول واریز کند، باید به سیستم مالی کشورش پاسخ دهد که این پول را به حساب چه کسی و کجا می‌فرستد. یا قوانین نگهداری و جابه‌جایی ارز که انتقال و نگهداری بیشتر از۱۰ هزار دلار را قاچاق اعلام کرده است. اگر بنا است راه ورود تورهای گردشگری به ایران باز شود با این قوانین امکان‌پذیر نیست، وزارتخانه باید مدافع صنعت گردشگری و پیگیر مساله باشد، این یکی از معضلات اساسی صنعت گردشگری است.


وی با تاکید بر ضرورت اصلاح زیرساخت‌ها در فرصتی که ویروس کرونا با توقف سفر گردشگران فراهم کرده است، اظهار کرد: ساخت و تجهیز سرویس بهداشتی در سایت‌های تاریخی و موزه‌ها، تعریف مسیرهای بازدید، چیدمان جدید موزه‌ها، تبلیغات گردشگری در حوزه آنلاین، کمک به استارت‌آپ‌ها و کسب و کارهای نوین، آموزش وبازنگری دستورالعمل‌ها، حفظ و تقویت نیروی متخصص گردشگری که درحال حاضر بیکار است، از جمله اقدامت ضروری است که باید پیگیری کرد.


درست است که دولت دستش خالی است، ولی بنیادها و نهادهای داریم که می‌توانند کمک کنند. دنیا در ۸۰ سال اخیر با بحرانی مشابه ویروس کرونا برخورد نکرده است، اگر الان کمک نکنند، پس کی می‌خواهند کمک کننداو با بیان این‌که ویروس کرونا یک بحران جهانی است و فقط ایران را دربر نگرفته، گفت: در سواحل اسپانیا، کروزها لنگر انداخته‌اند و روی آن‌ها را پوشانده‌اند و ایرلاین‌های زیادی زمین‌گیر شده‌اند، ویروس کرونا بحرانی جهانی است باید برای آن سازوکاری اندیشید، مثلا دولت اسپانیا اعلام کرده مشروط به حفظ کارمندان و نیروی انسانی از سوی کارفرما، حداقل حقوق را پرداخت می‌کند. طبق گزارش سازمان‌های جهانی ۷۵ میلیون شغل در آستانه از دست رفتن است و برآورد شده نزدیک به ۲ تریلیون دلار ضرر اولیه به صنعت گردشگری وارد شود، در ایران آژانس‌ها و شرکت‌های که تور داخلی و خروجی داشتند مستأصل شده‌اند، ایرلاین‌ها پول بلیت های کنسل شده را نمی‌دهد، خیلی‌ها از خارج کشور خدمات پیش خرید کرده بودند و نتوانسته‌اند پولشان را پس بگیرند، از آن طرف در داخل کشور بخشنامه می‌کنند پول مشتری را بدهید. در اتحادیه اروپا حق را به آژانس‌های گردشگری دادند و قرار شد پول مسافر با عنوان اعتبار مشتری نزد آژانس حفظ شود، حداقل کاری که برای نجات از این شرایط می‌شد انجام داد.


واقفی افزود: دولت باید در این شرایط به داد صنعت گردشگری برسد. ما با یک بیمار در حال احتضار مواجیهم، مهم این است آن را زنده نگه داریم، مهم‌ترین کاری که می‌توان انجام داد حفظ نیروها است. شاید نزدیک به چهار سال طول بکشد برای نیروها متخصص که از این حرفه خارج شده‌اند، جایگزین پیدا کنیم.


این تورگردان با اشاره به بی‌توجهی که به راهنماهای گردشگری با وجود بیکاری گسترده آن‌ها، شده است، اظهار کرد: بعد از ۱۱ سپتامبر تعداد قابل توجهی از راهنماهای گردشگری که به زبان خاصی تسلط داشتند از کشور خارج شدند، باید وقتی را پیش‌بینی کنیم که بعد از راه افتادن جریان گردشگری، ممکن است راهنمای حرفه‌ای نداشته باشیم.


محمدابراهیم لاریجانی ـ مدیرکل بازاریابی و تبلیغات وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی ـ در ادامه این بحث از طرح حمایت از کسب و کارهای گردشگری و تحریک تقاضا و رونق بازار سخن گفت و توضیح داد: برای این طرح نظر همه استان‌ها گرفته شده است، پیشنهادهای نامه ۱۳بندی تشکل‌های خصوصی به رییس‌جمهور را لحاظ کردیم و از بخش خصوصی هم نظر گرفته شده است، از مجموع آن به بسته پیشنهادی رسیدیم که یک فصل آن اقدامات دولت، وزارت خارجه، استانداری‌ها، وزارت کشور و سایر بخش‌های دولتی است که به اعتبارگذاری نیاز دارد، یک بخشی هم شامل پیشنهادهای مربوط به امهال قبوض و وام با نرخ تک رقمی سود و تعیین بازه تعطیلی در زمستان و پاییز می‌شود. این طرح یک بخش تبلیغاتی هم دارد که با هدف گردشگری داخلی و بین‌المللی، تصویرسازی می‌شود.


وی افزود: این طرح پس از مشورت و بررسی نهایی با رؤسای تشکل‌ها با تایید وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی به دولت می‌رود، هرچند که گرفتاری دولت زیاد است.


واقفی هم گفت: درست است که دولت دستش خالی است، ولی بنیادها و نهادهای داریم مثل آستان قدس که می‌توانند کمک کنند. دنیا در ۸۰ سال اخیر با بحرانی مشابه ویروس کرونا برخورد نکرده است، اگر الان کمک نکنند، پس کی می‌خواهند این کار را انجام دهند.

همه چیز در مورد پاپ آپ

تبلیغات پاپ آپ انواع مختلفی از تبلیغات آنلاین در شبکه جهانی وب است. پاپ آپ یک ناحیه نمایشگر رابط کاربر گرافیکی (GUI) است که معمولاً یک پنجره کوچک است ، که ناگهان در پیش زمینه ظاهر می شود. برای اولین بار ایتن زاکرمن کد اصلی تبلیغات پاپ آپ را نوشت، بعد ها او به دلیل مشکلاتی که کاربران اینترنت به دلیل استفاده از این پنجره ها با آن رو به رو شدند عذرخواهی کرد. علاوه بر محتوای آزاردهنده این پنجره ها ترافیک و بار شبکه را افزایش می دهند و سبب کندشدن بارگذاری صفحات، بالا رفتن مصرف حجم اینترنت کاربران و در نهایت ترک تعداد زیادی از بازدیدکنندگان از سایت می شوند. در مواردی حجم پاپ آپ ها در صفحات اولیه سایت ها به حدی است که برای دیدن صفحه اصلی سایت مجبور می شوید چند پنجره فرعی دیگر را ببندید.

تبلیغات پاپ آپ انواع مختلفی از تبلیغات آنلاین در شبکه جهانی وب است. پاپ آپ یک ناحیه نمایشگر رابط کاربر گرافیکی (GUI) است که معمولاً یک پنجره کوچک است ، که ناگهان در پیش زمینه ظاهر می شود. برای اولین بار ایتن زاکرمن کد اصلی تبلیغات پاپ آپ را نوشت، بعد ها او به دلیل مشکلاتی که کاربران اینترنت به دلیل استفاده از این پنجره ها با آن رو به رو شدند عذرخواهی کرد. علاوه بر محتوای آزاردهنده این پنجره ها ترافیک و بار شبکه را افزایش می دهند و سبب کندشدن بارگذاری صفحات، بالا رفتن مصرف حجم اینترنت کاربران و در نهایت ترک تعداد زیادی از بازدیدکنندگان از سایت می شوند. در مواردی حجم پاپ آپ ها در صفحات اولیه سایت ها به حدی است که برای دیدن صفحه اصلی سایت مجبور می شوید چند پنجره فرعی دیگر را ببندید.

امروزه پاپ آپ‌ها بیشتر به عنوان نوعی تبلیغات مورد استفاده قراره می‌گیرد بیشتر وبسایت‌ها و وبلاگ‌ها یک کد جاوا اسکریپ پاپ آپ در سایت خود قرار می‌دهند و تبلیغات آن‌ها برای کاربران به‌طور ناخواسته باز می‌شود به دلیل نوع کاربری پاپ آپ که کنترل آن دست کاربر نیست زیاد برای کاربران خوشایند نیست اما ازطرفی چون کاربران کنترلی روی بازشدن آن ندارند و در اکثر مواقع زیر صفحه اصلی باز می‌شود مورد توجه تبلیغ‌کننده گان قرار گرفته.اما گاهی اوقات از پاپ آپ برای نشان دادن اطلاعاتی استفاده می‌شود که نشان دادن آن در صفحه اصلی باعت برهم خوردن فرم صفحه می‌شود یا انواع برنامه‌های تحت وب از پاپ آپ‌ها به عنوان ابزار استفاده می‌کنند . کسب درآمد از پاپ آپ را در سایت پاپ 20 تجربه کنید.

گوگل محتوای پاپ آپ را بخشی از محتوای اصلی سایت نمی داند. اگر شما محتوای باکیفیتی بنویسید که از هر نظر بهینه باشد می توانید از پاپ آپ برای پروموت کردن محصولات تان و یا حتی اهداف تبلیغاتی استفاده کنید. در سال 2016 گوگل این پاپ آپ ها را شناسایی می کرد و اگر محتوای آن ها باعث اذیت شدن کاربران می شد سایت را پنالتی می کرد و معمولا باعث افت رتبه سایت ها می شد.

اما بعد از آن کسب و کارها مسیر دیگری را در پیش گرفتند که مشتری محور بود. یعنی مشتری در اولویت اول قرار داشت. مارکترها فهمیدند که این پاپ آپ ها شاید روی درآمدشان تاثیر کمی داشته باشد اما باعث می شود مشتری ناراضی باشد. پلن های درآمدی تغییر کردند و مارکترها به سمت ارائه خدمات و محصولات رفتند. گوگل هم سیستم Adsense را تقویت کرد و کاربران در فضایی بهتر تبلیغات می کردند و درآمد کسب می کردند.

مزایای تبلیغات پاپ آپ:

1- شما میتوانید از کد پاپ آپ برای اهداف دیگر بجز تبلیغات استفاده کنید، مانند باز شدن یک صفحه اطلاعات که بسیار برای کاربران مفید باشد.

2- تبلیغات پاپ آپ بسیار سبک هستند و تاثیر زیادی در سنگین شدن سایت و طولانی شدن سرعت لود سایت ندارند .

3- این روش میتواند خیلی زود بازدید کنندگان سایت شما را افزایش دهد.

4- به دلیل هجوم آوردن کاربران با این روش در سایت شما، موجب افزایش چشم گیر رتبه الکسا سایت شما می شود.

5- این تبلیغات نسبت به سایر تبلیغات مقرون به صرفه تر است. چون خیلی زود تر میتواند رتبه شما را افزایش دهد و بازدید کنندگان بیشتری را ارسال کند.

پاپ آپ موبایلی چیست؟

گوگل چندان مخالف پاپ آپ موبایلی نیست اما قصد دارد طراحان را وادار کند در طراحی این بنرها هوشمندانه‌تر عمل کنند. پاپ آپ‌ها در نظر کاربران چندان خوشایند نیستند؛ هرچند باتوجه به اندازه صفحه‌نمایش گوشی‌های همراه بسیار کوچک طراحی می‌شوند.

گوگل هم به خاطر دفاع از حق کاربران تصمیم گرفته است وب‌سایت‌هایی را که از سه مدل پاپ آپ مشخص در طراحی صفحه‌های خود استفاده می‌کنند، جریمه کند.

این نوع پاپ آپ‌ها به شرح زیر هستند:

پاپ آپ‌هایی که در اولین صفحه بازدید کاربر موبایلی ظاهر می‌شوند

پاپ آپ‌هایی که بخش عمده صفحه را پنهان می‌کنند

Interstitial یا پاپ آپ‌هایی که همه صفحه وب‌سایت را در بر می‌گیرند

شما هم باید در طراحی صفحه‌های وب‌سایت از این پاپ آپ‌ها دوری کنید. اگر تصمیمتان در طراحی پاپ آپ مناسب جدی است، به ۱۸ نکته که در ادامه به آن‌ها اشاره می‌کنیم، توجه کنید.

انواع تبلیغات پاپ آپ

سه نوع تبلیغ پاپ آپ وجود دارد:

مواردی که هنگام کلیک کردن روی یک مطلب در یک صفحه وب ظاهر می شوند.

مواردی که به طور تصادفی ظاهر می شوند.

مواردی که بدون دخالت کاربر ظاهر می شوند.

پاپ آپ گاهی تبلیغاتی را برای محتوایی که کاربر هیچ علاقه ای به آنها نشان نمی دهد نمایش می دهد. بعضی اوقات تبلیغات پاپ آپ بسیار توهین آمیز یا حتی بدتر از آن است که به بزرگسالان گرایش پیدا می کنند. پاپ آپ همچنین می تواند یک برنامه مخرب در مبدل مانند اسب تروجان باشد. همچنین ممکن است با ویندوزهای مشابه روبرو شوید که در واقع پاپ آپ نیستند. در این حالت، کل صفحه نمایش داده شده در پنجره مرورگر حاوی هیچ محتوایی نیست و به هیچ وجه یک صفحه واقعی نیست. در عوض، گرافیکی در داخل آن قرار دارد که به نظر می رسد پاپ دیگری است. این یک طرح بسیار گیج کننده است که سعی دارد کاربران را با کلیک کردن بر روی محتوای مخرب فریب دهد.

به جز مراکز فروش کالاهای اساسی، سایر اصناف تعطیل می‌شوند

نایب رئیس اتاق اصناف ایران اعلام کرد که طبق دستور رئیس جمهور همه اصناف به جز سوپرمارکت‌ها، نانوایی‌ها، قصابی‌ها و میوه فروشی‌ها تا پانزدهم فروردین تعطیل می شوند.به جز مراکز فروش کالاهای اساسی، سایر اصناف تعطیل می‌شوند

نایب رئیس اتاق اصناف ایران اعلام کرد که طبق دستور رئیس جمهور همه اصناف به جز سوپرمارکت‌ها، نانوایی‌ها، قصابی‌ها و میوه فروشی‌ها تا پانزدهم فروردین تعطیل می شوند.

به گزارش ایسنا، ساعاتی پیش اعلام شد که طبق دستور رییس جمهور به وزیر کشور مقرر شده بازارها و پاساژها و مراکز تجاری تا ۱۵ فروردین تعطیل شوند که در این رابطه محمود هاشمی، نایب رئیس اتاق اصناف ایران، در گفت‌وگو با ایسنا، اعلام کرد که از امروز صبح روند تعطیلی اصناف آغاز شده و از فردا هم فعالیت آن‌ها به کلی ممنوع است.

به گفته وی به غیر از چهار صنف سوپرمارکت، نانوایی، قصابی و میوه فروشی که کالاهای ضروری مردم را تامین می‌کنند بقیه باید تعطیل باشند.

نایب رئیس اتاق اصناف ایران با بیان اینکه اصنافی که در روزهای آینده تعطیل نباشند متخلف قلمداد می‌شوند، تصریح کرد: به نظر می‌رسد شهروندان تاکنون مایحتاج خود را برای دو هفته آینده تامین کردند و اگر بتوانیم سه صنف دیگر به جز نانوایی را هم تعطیل کنیم در کنترل شیوع ویروس کرونا موثرتر خواهد بود.

خاص ترین جاذبه های گردشگری آنتالیاتور آنتالیا یک گالری کوچک از تاریخ و طبیعت کشور ترکیه را به شما عزیزان نشان خواهد داد. هر نوع سلیقه‌ای که داشته باشید و در هر سنی که هستید تور آنتالیا گزینه مناسبی برای شما خواهد بود. پس اگر تصمیم گرفتید به ترکیه و شهر آنتالیا سفر کنید، پیشنهاد می‌کنیم با فاینداتور همراه باشید تا 19 جاذبه گردشگری معروف این شهر را به شما معرفی کنیم.
12 شهر مهم ترکیه
هزینه سفر به آنتالیا
قیمت تور آنتالیا
تله کابین آنتالیا
سفری هیجان انگیز بر فراز شهر آنتالیا در جاذبه های گردشگری آنتالیا با استفاده از تله کابین داشته باشید. با تله‌کابین از ساحل دریا به آسمان بروید و یک منظره شگفت‌انگیز و چشم‌انداز بی‌نظیر از کوه‌های توروس تا ساحل آبی مدیترانه را زیر پای خود ببینید. برای دریافت اطلاعات کاملتر درباره تله کابین آنتالیا بر روی کلمه لینک کلیک کنید
آدرس تله کابین کمر
ترکیه، آنتالیا، کمر، محله تکیرووا، تله کابین کمر
تله کابین آنتالیا در کمر
پیست اسکی ساکلیکنت آنتالیا
اگر از ارتفاع زیاد هراسی ندارید و به دنبال هیجان زیادهستید، پینشهاد می کنیم بعد از خرید تور آنتالیا سریعا خود را به پیست اسکی ساکلیکنت و پاراگلایدر آنتالیا در کوه تورورس برسانید. کوه توروس یکی از بهترین مناطق گردشگری ترکیه است که ورزشکاران بسیاری در فصل بهار و زمستان برای اسکی و یا پاراگلایدر به این منطقه مراجعه می کنند. در این مجموعه امکانات مختلفی از جمله تله سیژ، پاراگلایدر و مجموعه اقامتی وجود دارد
آدرس پیست اسکی ساکلیکنت آنتالیا
ترکیه، آنتالیا، محله گوزل
پیست اسکی ساکلیکنت انتالیا تور آنتالیا
درختان پالم در جنگل‌های آنتالیا
یکی از برجسته‌ترین ویژگی آنتالیا درختان انبوه پالم یا نخل آن هستند که با خنکای سایه خودشان شما را در طول مسیر سواحل آنتالیا همراهی می‌کنند. درخت پالم از نوع درختانِ ویژه مناطق مدیترانه‌ای است که در فصل تابستان، گرمای هوا را به هوای خنک و در زمستان هوای سرد را تعدیل می‌کنند. به همین خاطر است که همیشه احساس می‌کنید که در خانه‌ای با هوای دلپذیر هستید و امکان ندارد که از سفر به آنتالیا خسته شوید. درختان پالم در طول خط ساحلی شهر آنتالیا قرار دارند.مرکز خرید میگروس آنتالیا
تاریخ آخرین به روزرسانی : دوشنبه 20 خرداد 98
مرکز خرید میگروس Migros Shopping Center در منطقه کنیالتی و نزدیکی لونا پارک، آکواریوم، مینی سیتی و آکوالند قرار گرفته و بزرگترین مرکز خرید آنتالیا محسوب میشود.
۵ مرکز خرید ام میگروس آنتالیا

مرکز خرید میگروس Migros Shopping Center در منطقه کنیالتی و نزدیکی لونا پارک، آکواریوم، مینی سیتی و آکوالند قرار گرفته و بزرگترین مرکز خرید آنتالیا محسوب میشود.

این مرکز تجاری در سال 2001 در مساحتی به وسعت 50000 مترمربع افتتاح شد و با 130 فروشگاه محصولات مختلف از برندهای داخلی و بین‌المللی از جمله تامی، زارا، مودو، ال‌سی، وایکیکی و لاکوست را در خود جای داده است که بنابر سلیقه خود میتوانید در میان همه این فرشگاه ها بگردید و کالای مورد نظر خود را خریداری کنید. در 23 رستوران، فست فود و کافی شاپ این پاساژ میتوانید انواع غذاهای خوشمزه بین الملی و ترکی را امتحان کنید. سرگرمی و تفریحات مختلفی از جمله برگزاری رویدادها و جشنواره های مختلف، پردیس سینمایی بزرگ به نام ماکسیموم با اکران فیلم های جدید ترکی در مرکز خرید ام میگروس وجود دارد که برای هر گردشگری جذاب خواهد بود.

محوطه پارکینگ این مرکز خرید آنتالیا دارای 1300 ظرفیت خودرو است. همچنین به غیر از ورودی اصلی، یک ورودی به طبقه همکف و یک ورودی جانبی نیز در این محل به چشم می خورد. طبقات این مرکز تجاری نیز توسط 12 پله برقی و دو آسانسور پانورامیک به هم متصل می شود. هایپر مارکت میگروس واقع در طبقه همکف و سینما نیز با هشت سالن نمایش فیلم و رستوران‌های آن در طبقه اول قرار گرفته اند. چشم‌انداز رستوران‌های مرکز خرید میگروس مشرف به دریا و کوه‌های بیداقی می باشند. این مرکز تجاری از 10 صبح تا 10 شب یکسره باز است.

برج ساعت

برج ساعت آنتالیا یکی دیگه از جاذبه های ترکیه و دیدنیهای آنتالیا به شمار میرود. در گذشته ۸۰ برج دور تا دور شهر آنتالیا قرار داشته است که اکنون از همه آنها فقط برج ساعت باقی مانده است. برج ساعت که هم اکنون در میدان کاله کاپیسی قرار دارد بعنوان سمبل صلابت و پایداری جای خود را در این شهر قدیمی حفظ کرده است و از برترین دیدنیهای ترکیه و جاذبه های گردشگری آنتالیا به شمار می رود.

برج ساعت

مسجد کنگره دار

مسجد کنگره دار در قرن سیزدهم توسط یک پادشاه سلجوقی به نام سلطان علاءالدین کی قباد در شهر آنتالیا ساخته شده است. این مسجد دارای مناره های بسیار زیبایی است و همین امر باعث جلب توجه گردشگران شده است. همچنین به دلیل قدمت و زیبایی که مسجد دارد به یک سنبل در آنتالیا تبدیل شده است. مسجد کنگره دار در حقیقت یک مدرسه بوده که علوم دینی در آن تدریس می‌شده است و نام آن مدرسه کاراتای بود. مسجد کنگره دار از آن جهت معروف شده است که دارای طراحی و معماری خاصی است و حکاکی های بی نظیری روی سنگ های آن وجود دارد. از زیبایی های مسجد، کاشی های مناره دار و شکسته ای است که برای ساخت آن استفاده شده است.

مسجد کنگره دار

شهر کمر

کمر در دامنه کوههای غربی توروس و در مسافتی به اندازه ی ۴۳ کیلومتر از شهر آنتالیا واقع شده که به عنوان یکی از مهمترین نقاط توریستی کشور ترکیه و دنیا شناخته شده است. در این شهر شما هر آنچه را از یک ناحیه ساحلی انتظار دارید مانند هتلهای 5 ستاره، شنا، اسکی، گلف، قایقرانی، قایقهای بادبانی، کشتی تفریحی، حمام آفتاب و انواع ورزشهای آبی و... فراهم است. این ناحیه دارای سواحل بسیار زیبا، تمیز و بکر می‌باشد. در این منطقه می توانید از پیست اسکی و دومین تله کابین بزرگ دنیا که طول آن 4300 متر می‌باشد استفاده کنید. منطقه کمر همچنین دارای جاذبه های بیشمار ورزشی است.

در مورد موزه های آنتالیا بیشتر بخوانید.

شهر کمر

منطقه گردشگری سیده

سیده از شناخته شده ترین و مهمترین سواحل گردشگری آنتالیا کشور ترکیه به شمار می آید. سیده علاوه بر بندر منطقه‌ای، تاریخی و باستانی نیز محسوب می‌شود. این منطقه بدلیل ویرانه های باستانی، ساحل ماسه ای، مغازه های بی شمار و امکاناتی که جهت رفاه گردشگران فراهم شده است به یک مرکز توریستی مهم تبدیل شده است. تالار تآتر که تزئین شده با ستونهای زیبا، در این منطقه از جمله زیباترین و بزرگترین تالارها بشمار می آید. همچنین بازار معبد آپولو، گورستان و حمام رومی‌ها که در نزدیکی دریا قرار دارد، از مناطق تاریخی دیگر این منطقه به شمار می آید.تور آنتالیا یک گالری کوچک از تاریخ و طبیعت کشور ترکیه را به شما عزیزان نشان خواهد داد. هر نوع سلیقه‌ای که داشته باشید و در هر سنی که هستید تور آنتالیا گزینه مناسبی برای شما خواهد بود. پس اگر تصمیم گرفتید به ترکیه و شهر آنتالیا سفر کنید، پیشنهاد می‌کنیم با فاینداتور همراه باشید تا 19 جاذبه گردشگری معروف این شهر را به شما معرفی کنیم.
12 شهر مهم ترکیه
هزینه سفر به آنتالیا
قیمت تور آنتالیا
تله کابین آنتالیا
سفری هیجان انگیز بر فراز شهر آنتالیا در جاذبه های گردشگری آنتالیا با استفاده از تله کابین داشته باشید. با تله‌کابین از ساحل دریا به آسمان بروید و یک منظره شگفت‌انگیز و چشم‌انداز بی‌نظیر از کوه‌های توروس تا ساحل آبی مدیترانه را زیر پای خود ببینید. برای دریافت اطلاعات کاملتر درباره تله کابین آنتالیا بر روی کلمه لینک کلیک کنید
آدرس تله کابین کمر
ترکیه، آنتالیا، کمر، محله تکیرووا، تله کابین کمر
تله کابین آنتالیا در کمر
پیست اسکی ساکلیکنت آنتالیا
اگر از ارتفاع زیاد هراسی ندارید و به دنبال هیجان زیادهستید، پینشهاد می کنیم بعد از خرید تور آنتالیا سریعا خود را به پیست اسکی ساکلیکنت و پاراگلایدر آنتالیا در کوه تورورس برسانید. کوه توروس یکی از بهترین مناطق گردشگری ترکیه است که ورزشکاران بسیاری در فصل بهار و زمستان برای اسکی و یا پاراگلایدر به این منطقه مراجعه می کنند. در این مجموعه امکانات مختلفی از جمله تله سیژ، پاراگلایدر و مجموعه اقامتی وجود دارد
آدرس پیست اسکی ساکلیکنت آنتالیا
ترکیه، آنتالیا، محله گوزل
پیست اسکی ساکلیکنت انتالیا تور آنتالیا
درختان پالم در جنگل‌های آنتالیا
یکی از برجسته‌ترین ویژگی آنتالیا درختان انبوه پالم یا نخل آن هستند که با خنکای سایه خودشان شما را در طول مسیر سواحل آنتالیا همراهی می‌کنند. درخت پالم از نوع درختانِ ویژه مناطق مدیترانه‌ای است که در فصل تابستان، گرمای هوا را به هوای خنک و در زمستان هوای سرد را تعدیل می‌کنند. به همین خاطر است که همیشه احساس می‌کنید که در خانه‌ای با هوای دلپذیر هستید و امکان ندارد که از سفر به آنتالیا خسته شوید. درختان پالم در طول خط ساحلی شهر آنتالیا قرار دارند.مرکز خرید میگروس آنتالیا
تاریخ آخرین به روزرسانی : دوشنبه 20 خرداد 98
مرکز خرید میگروس Migros Shopping Center در منطقه کنیالتی و نزدیکی لونا پارک، آکواریوم، مینی سیتی و آکوالند قرار گرفته و بزرگترین مرکز خرید آنتالیا محسوب میشود.
۵ مرکز خرید ام میگروس آنتالیا

مرکز خرید میگروس Migros Shopping Center در منطقه کنیالتی و نزدیکی لونا پارک، آکواریوم، مینی سیتی و آکوالند قرار گرفته و بزرگترین مرکز خرید آنتالیا محسوب میشود.

این مرکز تجاری در سال 2001 در مساحتی به وسعت 50000 مترمربع افتتاح شد و با 130 فروشگاه محصولات مختلف از برندهای داخلی و بین‌المللی از جمله تامی، زارا، مودو، ال‌سی، وایکیکی و لاکوست را در خود جای داده است که بنابر سلیقه خود میتوانید در میان همه این فرشگاه ها بگردید و کالای مورد نظر خود را خریداری کنید. در 23 رستوران، فست فود و کافی شاپ این پاساژ میتوانید انواع غذاهای خوشمزه بین الملی و ترکی را امتحان کنید. سرگرمی و تفریحات مختلفی از جمله برگزاری رویدادها و جشنواره های مختلف، پردیس سینمایی بزرگ به نام ماکسیموم با اکران فیلم های جدید ترکی در مرکز خرید ام میگروس وجود دارد که برای هر گردشگری جذاب خواهد بود.

محوطه پارکینگ این مرکز خرید آنتالیا دارای 1300 ظرفیت خودرو است. همچنین به غیر از ورودی اصلی، یک ورودی به طبقه همکف و یک ورودی جانبی نیز در این محل به چشم می خورد. طبقات این مرکز تجاری نیز توسط 12 پله برقی و دو آسانسور پانورامیک به هم متصل می شود. هایپر مارکت میگروس واقع در طبقه همکف و سینما نیز با هشت سالن نمایش فیلم و رستوران‌های آن در طبقه اول قرار گرفته اند. چشم‌انداز رستوران‌های مرکز خرید میگروس مشرف به دریا و کوه‌های بیداقی می باشند. این مرکز تجاری از 10 صبح تا 10 شب یکسره باز است.

برج ساعت

برج ساعت آنتالیا یکی دیگه از جاذبه های ترکیه و دیدنیهای آنتالیا به شمار میرود. در گذشته ۸۰ برج دور تا دور شهر آنتالیا قرار داشته است که اکنون از همه آنها فقط برج ساعت باقی مانده است. برج ساعت که هم اکنون در میدان کاله کاپیسی قرار دارد بعنوان سمبل صلابت و پایداری جای خود را در این شهر قدیمی حفظ کرده است و از برترین دیدنیهای ترکیه و جاذبه های گردشگری آنتالیا به شمار می رود.

برج ساعت

مسجد کنگره دار

مسجد کنگره دار در قرن سیزدهم توسط یک پادشاه سلجوقی به نام سلطان علاءالدین کی قباد در شهر آنتالیا ساخته شده است. این مسجد دارای مناره های بسیار زیبایی است و همین امر باعث جلب توجه گردشگران شده است. همچنین به دلیل قدمت و زیبایی که مسجد دارد به یک سنبل در آنتالیا تبدیل شده است. مسجد کنگره دار در حقیقت یک مدرسه بوده که علوم دینی در آن تدریس می‌شده است و نام آن مدرسه کاراتای بود. مسجد کنگره دار از آن جهت معروف شده است که دارای طراحی و معماری خاصی است و حکاکی های بی نظیری روی سنگ های آن وجود دارد. از زیبایی های مسجد، کاشی های مناره دار و شکسته ای است که برای ساخت آن استفاده شده است.

مسجد کنگره دار

شهر کمر

کمر در دامنه کوههای غربی توروس و در مسافتی به اندازه ی ۴۳ کیلومتر از شهر آنتالیا واقع شده که به عنوان یکی از مهمترین نقاط توریستی کشور ترکیه و دنیا شناخته شده است. در این شهر شما هر آنچه را از یک ناحیه ساحلی انتظار دارید مانند هتلهای 5 ستاره، شنا، اسکی، گلف، قایقرانی، قایقهای بادبانی، کشتی تفریحی، حمام آفتاب و انواع ورزشهای آبی و... فراهم است. این ناحیه دارای سواحل بسیار زیبا، تمیز و بکر می‌باشد. در این منطقه می توانید از پیست اسکی و دومین تله کابین بزرگ دنیا که طول آن 4300 متر می‌باشد استفاده کنید. منطقه کمر همچنین دارای جاذبه های بیشمار ورزشی است.

در مورد موزه های آنتالیا بیشتر بخوانید.

شهر کمر

منطقه گردشگری سیده

سیده از شناخته شده ترین و مهمترین سواحل گردشگری آنتالیا کشور ترکیه به شمار می آید. سیده علاوه بر بندر منطقه‌ای، تاریخی و باستانی نیز محسوب می‌شود. این منطقه بدلیل ویرانه های باستانی، ساحل ماسه ای، مغازه های بی شمار و امکاناتی که جهت رفاه گردشگران فراهم شده است به یک مرکز توریستی مهم تبدیل شده است. تالار تآتر که تزئین شده با ستونهای زیبا، در این منطقه از جمله زیباترین و بزرگترین تالارها بشمار می آید. همچنین بازار معبد آپولو، گورستان و حمام رومی‌ها که در نزدیکی دریا قرار دارد، از مناطق تاریخی دیگر این منطقه به شمار می آید.

همه روستاهای کویری روستای هدف گردشگری‌اند به‌شرطی که...؟

سرپرست معاونت گردشگری، سرمایه گذاری و تامین منابع اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان سمنان با اشاره به زیبایی‌های موجود در زندگی مردمان کویر گفت: همه روستاهای مناطق کویری می‌توانند روستای هدف گردشگری باشند.


همه روستاهای کویری روستای هدف گردشگری‌اند به‌شرطی که...؟
روستای قلعه بالا شاهرود

سرپرست معاونت گردشگری، سرمایه گذاری و تامین منابع اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان سمنان با اشاره به زیبایی‌های موجود در زندگی مردمان کویر گفت: همه روستاهای مناطق کویری می‌توانند روستای هدف گردشگری باشند.

حمید رضا دوست محمدی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا-اظهار کرد: همه روستاهای کویری این استان به شرطی که نگاه مردم و جوامع محلی گردشگری باشد، روستای هدف گردشگری هستند.

وی با انتقاد از برخی تغییرات ماهوی در کالبد روستاها افزود: اگر به‌دنبال توسعه گردشگری روستایی هستیم نباید اجازه دهیم که روستاهای ما تغییر ماهیت داده و کالبد و منظر آنها به سمتی برود که نشان و نماد زندگی شهری هستند.

سرپرست معاونت گردشگری، سرمایه گذاری و تامین منابع اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان، ادامه داد: اگر قرار باشد که در روستا نیز با کالبدها و نمادهایی همچون آسفالت، خیابان، دیوارهای مرمری،جدول‌گذاری معابر و...روبرو شویم و اگر گردشگر هم بخواهد نانی تهیه کند به جای گولاچ و نان فتیر و دیگر نان‌های محلی یک قرص نان بربری به وی داده شود که دیگر حس حضور در یک فضای متفاوت از شهر و گردشگری در روستا به وی القا نمی‌شود.

وی بر ضرورت آموزش به جوامع محلی در روستاها و بافت‌های تاریخی شهرها تاکید و تصریح کرد: دهیاری‌ها و شهرداری‌ها می‌توانند نقش مهمی در این راستا ایفا کنند چرا که اداره کل میراث فرهنگی به تنهایی قادر نیست زمینه توسعه صنعت گردشگری را فراهم کند و لذا شهرداری‌ها و دهیاری‌ها و مهمتر از آنها جوامع محلی باید پای کار بیایند.

دوستمحمدی با بیان اینکه باید جامعه‌ای که به گردشگر خدمات می‌دهد را متقاعد کنیم که هزینه بیشتری کند افزود: در بافت‌های تاریخی نیز مردم محلی بیشترین نقش را در جذب گردشگر و توسعه گردشگری شهری دارند.

وی با بیان اینکه فضای شهری در بافت‌های تاریخی باید بافتی گردشگرپذیر باشد ادامه داد: جدا از خود محدوده بافت تاریخی، توجه به منظر شهری در محلات خارج از بافت تاریخی نیز در توسعه گردشگری موثرند.

وی با بیان اینکه گردشگر به دنبال سادگی است اضافه کرد: یکی از دلایل استقبال از مراکز بومگردی‌ها نیز حفظ همین سادگی‌ها است.

جاذبه های آنتالیا

راهنمای سفر آنتالیا ترکیه | همه چیزهایی که باید درباره تور آنتالیا بدانید!
☆ ☆ ☆ ☆ ☆
19 کاربر امتیاز داده اند | امتیاز: 4.9 از 5
32817
تور وان ترکیه | قیمت تور زمینی وان پاییز 98
تور وان ترکیه | قیمت تور زمینی وان پاییز 98
1398/06/31
تور ترابزون ترکیه زمینی | قیمت تور ترابزون 98 +حرکت هفتگی
تور ترابزون ترکیه زمینی | قیمت تور ترابزون 98 +حرکت هفتگی
1398/06/26
تور زمینی آنتالیا ترکیه | قیمت تور زمینی آنتالیا تابستان 98
تور زمینی آنتالیا ترکیه | قیمت تور زمینی آنتالیا تابستان 98
1398/06/12
تور زمینی استانبول ترکیه | قیمت تور زمینی استانبول تابستان 98
تور زمینی استانبول ترکیه | قیمت تور زمینی استانبول تابستان 98
1398/06/09
بهترین شهرهای ترکیه برای سفر در تابستان را بشناسید
بهترین شهرهای ترکیه برای سفر در تابستان را بشناسید
1398/05/28
بهترین کارهایی که در آنتالیا ترکیه می توانید انجام دهید!
بهترین کارهایی که در آنتالیا ترکیه می توانید انجام دهید!
1398/05/26

آنتالیا (Antalya)، شهری ساحلی و توریستی در ترکیه است که بدلیل جاذبه های گردشگری و تفریحی متعددی که دارد، گردشگران زیادی از ایران را به سمت خود می کشاند. در این مطلب تمام اطلاعاتی که برای سفر به آنتالیا و همچنین تور آنتالیا مورد نیاز است، معرفی می گردد؛ پس با ما همراه باشید.

[شماره تماس]

آنتالیا بعد از استانبول دومین مقصد گردشگری کشور ترکیه محسوب می گردد. آنتالیا به خاطر داشتن خط ساحلی طولانی و وسیعش، منطقه ای می باشد که از هتل ها و استراحتگاه های کوچک و بزرگ و همینطور مراکز خرید متعددی تشکیل شده است و تفریحات زیادی در آن قابل انجام است. اگر مایلید با این شهر ساحلی بینظیر در ترکیه بیشتر آشنا شوید؛ با لحظه آخری در سفر به آنتالیا همراه باشید.


معرفی شهر آنتالیا

آنتالیا مرکز استان آنتالیا در کشور ترکیه می باشد که در منطقه مدیترانه و در غرب ترکیه واقع شده است. این شهر از سمت شمال با شهر بوردور (Burdur)، از سمت جنوب به دریای مدیترانه، از سمت شرق به شهر سریک (Serik) و از سمت غرب به شهر کورکوتلی (Korkuteli) منتهی می گردد.

آنتالیا دارای پنج منطقه مختلف می باشد که محبوب ترین و شناخته شده ترین منطقه برای ایرانی ها، منطقه لارا است. بعد از منطقه لارا، مناطق بِلِک و کِمِر نیز شناخته شده اند و لوکس ترین هتل های آنتالیا نیز در منطقه بلک واقع شده است. بطور کلی مناطق مختلف آنتالیا عبارتند از: منطقه لارا (Lara)، منطقه بِلِک (Belek)، منطقه کِمِر (Kemer)، منطقه کندو (Kundu)، منطقه سیده (Side).


بهترین زمان سفر به آنتالیا

آب و هوای آنتالیا، گرم و معتدل است و متوسط دمای سالانه آن حدود 18.5 درجه سانتی گراد می باشد. هوای آنتالیا در فصل های بهار و پاییز بسیار مطبوع و در فصل تابستان نیز بسیار گرم و خشک می باشد. بهترین زمان سفر به آنتالیا در ایران از اول فصل بهار تا آخر تابستان می باشد و تور آنتالیا در این زمان طرفداران بیشتری دارد (خصوصا در تعطیلات تابستان). البته این شهر در خارج از فصل های اوج مسافر مثلا در ماه های می، سپتامبر و اکتبر هم زیباست و هوا هم هنوز گرم است. به همین خاطر می توانید تعطیلات شگفت انگیزی را بدون شلوغی تجربه کنید و از هوای خوب و دریای فوق العاده زیبا آن، لذت ببرید.


واحد پول کشور ترکیه

واحد پول ترکیه، لیر یا لیره (TL) می باشد.


اختلاف ساعت ایران و ترکیه

اختلاف ساعت ترکیه با ایران، یک ساعت و نیم می باشد (از تهران عقب تر است).


مدت پرواز تهران به آنتالیا

پرواز از تهران به آنتالیا برای ایرلاین های ترکی (نظیر سان اکسپرس و ...) از تهران به فروردگاه آدنا و از فرودگاه آدنا به فرودگاه آنتالیا انجام می گیرد که به ترتیب 3 ساعت و 1 ساعت طول می کشد. اما پرواز از تهران به آنتالیا برای ایرلاین های داخلی (نظیر ایران ایر و ...) از تهران به فروردگاه اسپارتا انجام می گیرد و از آنجا میبایست بصورت زمینی و با اتوبوس به شهر آنتالیا رفت که هر کدام از این مسیرها بطور مجزا 3 ساعت طول می کشد.

تفریح در مرکز آبی آکوالند (Aqualand)

این مجموعه یکی از زیباترین مراکز آبی تفریحی ترکیه می باشد که در محوطه بزرگی از منطقه ساحلی کنیا آلتی قرار گرفته است . پاموک کاله (پاموک قلعه): پاموک کاله از شگفتی های بسیار عجیب و دیدنی تور آنتالیا محسوب می شود. آب های کالسیوس با حرارت 35 درجه از ارتفاع 100 متری فرو می ریزد و استخر های بزرگ و متعددی را تشکیل می دهد. آب روح معماری این تشعشعات زیبا بوده و این مکان به نام قصر پنبه ای مشهور شده است . استخر های آبگرم این ناحیه خواص درمانی دارند.پارک آبی آنتالیا


2. تورکشتی (KEMER YACHT TOUR)

در تور آنتالیا این تور شامل گشت دریایی بر روی آب های مدیترانه می باشد. شما از هتل خود توسط اتوبوس به بندر زیبای شهر کمر در 45 کیلومتری آنتالیا حرکت کرده و پس از سوار شدن به کشتی ضمن تماشای طبیعت زیبای اطراف، می توانید در توقف های کوتاه در دریا به شنا پرداخته و لذت ببرید. صرف ناهار بر روی عرشه کشتی می باشد .تور کشتی آنتالیا


2. شب ترکی شهر آنتالیا (TURKISH NIGHT)

این تور ویژه در تور آنتالیا که شب ترکی یا افسانه هزار و یکشب نامیده می شود شامل برنامه های فولکوریک ترکی و اجرای شیوه ازدواج نمودن در زمان عثمانی ها که توسط گروهی هنرمند به نمایش در می آید می باشد.در تور آنتالیا این تور به همراه صرف شام و نوشیدنی از امکانات ویژه آمیتیس می باشد. لیست قیمت بهترین تورهای آنتالیا را اینجا ببینید.شب ترکی آنتالیارافتینگ. رودخانه كوپروچای در تور آنتالیا: اين رودخانه از كوه های توروس سرچشمه گرفته، بعد از گذر از تنگه های باريک و پر پيچ و خم بسيار طبيعی و زيبا از مسير جنوبی سريک به دريای مديترانه می ریزد. دو طرف رودخانه عمود و قائم است كه بالا رفتن از آن تقريباً غير ممكن است، رودخانه كوپروچای كه از آب های زير زمينی گودال های باريک تغذيه می‌شود دارای يكی از زيبا ترين مناظر تركيه را تشكيل می دهد.


3. رافتینگ (RAFTING)

در كنار اين خصوصيات، قرار گرفتن شهر تاريخی (Zerk) در غرب رودخانه و در بين اراضی زيبا، قلعه های كنار رودخانه، برآمده‌گی ها، پل های متعلق به دوران روم باستان و راه های قديمی اهميت رودخانه را در تور آنتالیا بيشتر كرده است.شهر آنتاليا مهمترين مرکز توريستي ترکيه مي باشد. طول ساحل هاي آنتاليا با در نظر گرفتن ناهمواريهايش 650 کيلومتر و طول مستقيمش 500کيلومتر مي باشد عمق دريا در بخش هاي غربي ساحل آنتاليا به خاطر شيب تند کوههاي مشرف به اين قسمت ها بيشتر مي باشد. علي رغم اين در ساحل هاي قاش ، دمره ، فينيکه ، کوملوجا، تکيراوا و کمر پلاژهاي طبيعي بسيار خوبي وجود دارد.رافتینگ آنتالیا


4. گردش در سواحل آنتالیا (ANTALYA BEACH)

علاوه بر اينها در سواحل گوينوک ، کمر، تکيراوا، اولمپيوس، از کاره کولين دنيا تا کستانتوس و پلاژهاي بل ديبي عناصر طبيعي لازم وجود دارد. پلاژهاي رشيدآوا و کونيا آلتي در غرب آنتاليا قرار دارد. در بخش هاي شرقي استان يک جلگه در ميان موازات کوه و دريا تشکيل شده است و به اين ترتيب در سواحل شني از آنتاليا تا نزديکي هاي قاضي پاشا کشيده شده پلاژهاي باشکوهي تشکيل گشته است.

در شرق آنتاليا هم پلاژهاي کونوو، بلک، لارا،کارپوزکالديران قرار دارد. در آنتاليا تعداد زيادي از پلاژهايي که برنده پرچم آبي شده اند وجود دارد.پرچم آبي نام جايزه اي است که از سوي اوقاف آموزش محيط زيست اروپا از اوايل سال 1987 براي بالا بردن کيفيت خدمات رساني پلاژها، تميزي آبهاي دريا و درياچه ها و سواحل به کشورها اعطا مي شود.

وجود خليج هاي کوچک ديدني و پلاژهاي طبيعي شني و نرم آنتاليا در کنار گرم شدن دريا و آب و هواي منطقه در ميان ماههاي مارس تا دسامبر باعث افزايش فصل توريسم دريا شده است.

ساحل غربي آنتاليا :

ساحل نور

سواحل شرقي آنتاليا :

سواحل ماسه هاي طلايي

پلاژها:

پلاژ کلئوپاترا
پلاژ اينجه کوم
پلاژ دئو
پلاژ اولاش
پلاژ سورقون
کورو پلاژ
پلاژ لارا

مهمترین شهرهای آنتالیا عبارتند از :( مگر شهر خود شهر دارد )

منطقه بلک ترکیه دارای بهترین و گرانترین هتل ها موجود می باشند در این منطقه بیش از ۹۹% هتل ها ۵ ستاره می باشند.*منطقه لارا کوند (Lara Kundu)

,تورهای آنتالیا,عکس های آنتالیا,آنتالیا

هتل های منطقه لارا کوندو آنتالیا تماماً ۵ ستاره می باشندجدیدترین هتل های ساخته شده در این منطقه از شهر آنتالیا را در خود جای می دهند. به سبب نزدیکی به فرودگاه و مرکز شهر هتل های این منطقه از مشهوریت و نام آوری فراوان برخوردارند. علی رغم اینکه هتل های منطقه لارا کوندو تماماً ۵ ستاره می باشند ولی به سبب تغییر فصول و ماهها هتل های با قیمت مناسب را نیز می توان پیدا کرد.*منطقه کمر (Kemer)

تصاویر آنتالیا,تور آنتاليا,آنتالیا

منطقه کمر آنتالیا یکی از سرسبزترین مناطق می باشدطبیعی ترین و سرسبزترین منطقه آنتالیا می باشد. در این منطقه هتل هایی با درجه بندی بین ۲ تا ۵ ستاره را می توان یافت. به سبب وجود روستاهای با امکانات توریستی، گردشگرانی که طبیعیت را می پسندند نیز از روستاهای آنتالیا برای اقامت خویش بهره می جویند.*شهر و منطقه آلانیا (Alanya)

عکس های آنتالیا,مناطق دیدنی آنتالیا,آنتالیا

شهر آلانیا از دیدنی ترین و زیباترین مناطق آنتالیا می باشدشهر و منطقه آلانیا (Alanya) به علت مصافت 2 ساعته با شهر آنتالیا به خودی خود یک منطقه توریستی متفاوت و جذاب است. برای توریستها و مسافرانی که هم می خواهند به مرکز شهر و هم به ساحل دریا نزدیک باشند شهر آلانیا بهترین گزینه خواهد بود. در شهر آلانیا در مرکز شهر هتل های کوچک با قیمت مناسب وجود دارند. هتل های با دامنه 5 ستاره به بالاتر بین منطقه آنتالیا و آلانیا واقع شده اند.موقعيت جغرافيايي و راههاي ارتباطی آنتالیا:

راههاي ارتباطی آنتالیا: ارتباط با این شهر از طریق راههای هوایی، دریایی و زمینی امکانپذیر است. فرودگاه آنتالیا آماده پذیرایی تمام پروازهای بین المللی است.موقعيت جغرافيايی آنتالیا: این شهر در منطقه دریای مدیترانه واقع شده، در شرق آنتالیا شهرهای مرسین و کارامان، در شمالش قونیه، اسپارتا و بوردور، در غربش موغلا و در جنوبش دریای مدیترانه می باشد.مراكز خريد آنتاليا

سواحل آنتالیا,تورهای آنتالیا,آنتالیا

آنتالیا نسبت به استانبول مراکز خرید کمتری داردآنتاليا به عنوان مركز تفريح و سرگرمي هاي آبي در تركيه شناخته مي شود. با آنكه مراكز خريد آن نسبت به شهري مانند استانبول كمتر است، اما در صورت آشنايي مسافرين با مراكز خريد، مي تواند نياز آنها را در سفر به اين منطقه زيبا مرتفع سازد.

راهنمای سفر آنتالیا ترکیه | همه چیزهایی که باید درباره تور آنتالیا بدانید!
☆ ☆ ☆ ☆ ☆
19 کاربر امتیاز داده اند | امتیاز: 4.9 از 5
32817
تور وان ترکیه | قیمت تور زمینی وان پاییز 98
تور وان ترکیه | قیمت تور زمینی وان پاییز 98
1398/06/31
تور ترابزون ترکیه زمینی | قیمت تور ترابزون 98 +حرکت هفتگی
تور ترابزون ترکیه زمینی | قیمت تور ترابزون 98 +حرکت هفتگی
1398/06/26
تور زمینی آنتالیا ترکیه | قیمت تور زمینی آنتالیا تابستان 98
تور زمینی آنتالیا ترکیه | قیمت تور زمینی آنتالیا تابستان 98
1398/06/12
تور زمینی استانبول ترکیه | قیمت تور زمینی استانبول تابستان 98
تور زمینی استانبول ترکیه | قیمت تور زمینی استانبول تابستان 98
1398/06/09
بهترین شهرهای ترکیه برای سفر در تابستان را بشناسید
بهترین شهرهای ترکیه برای سفر در تابستان را بشناسید
1398/05/28
بهترین کارهایی که در آنتالیا ترکیه می توانید انجام دهید!
بهترین کارهایی که در آنتالیا ترکیه می توانید انجام دهید!
1398/05/26

آنتالیا (Antalya)، شهری ساحلی و توریستی در ترکیه است که بدلیل جاذبه های گردشگری و تفریحی متعددی که دارد، گردشگران زیادی از ایران را به سمت خود می کشاند. در این مطلب تمام اطلاعاتی که برای سفر به آنتالیا و همچنین تور آنتالیا مورد نیاز است، معرفی می گردد؛ پس با ما همراه باشید.

[شماره تماس]

آنتالیا بعد از استانبول دومین مقصد گردشگری کشور ترکیه محسوب می گردد. آنتالیا به خاطر داشتن خط ساحلی طولانی و وسیعش، منطقه ای می باشد که از هتل ها و استراحتگاه های کوچک و بزرگ و همینطور مراکز خرید متعددی تشکیل شده است و تفریحات زیادی در آن قابل انجام است. اگر مایلید با این شهر ساحلی بینظیر در ترکیه بیشتر آشنا شوید؛ با لحظه آخری در سفر به آنتالیا همراه باشید.


معرفی شهر آنتالیا

آنتالیا مرکز استان آنتالیا در کشور ترکیه می باشد که در منطقه مدیترانه و در غرب ترکیه واقع شده است. این شهر از سمت شمال با شهر بوردور (Burdur)، از سمت جنوب به دریای مدیترانه، از سمت شرق به شهر سریک (Serik) و از سمت غرب به شهر کورکوتلی (Korkuteli) منتهی می گردد.

آنتالیا دارای پنج منطقه مختلف می باشد که محبوب ترین و شناخته شده ترین منطقه برای ایرانی ها، منطقه لارا است. بعد از منطقه لارا، مناطق بِلِک و کِمِر نیز شناخته شده اند و لوکس ترین هتل های آنتالیا نیز در منطقه بلک واقع شده است. بطور کلی مناطق مختلف آنتالیا عبارتند از: منطقه لارا (Lara)، منطقه بِلِک (Belek)، منطقه کِمِر (Kemer)، منطقه کندو (Kundu)، منطقه سیده (Side).


بهترین زمان سفر به آنتالیا

آب و هوای آنتالیا، گرم و معتدل است و متوسط دمای سالانه آن حدود 18.5 درجه سانتی گراد می باشد. هوای آنتالیا در فصل های بهار و پاییز بسیار مطبوع و در فصل تابستان نیز بسیار گرم و خشک می باشد. بهترین زمان سفر به آنتالیا در ایران از اول فصل بهار تا آخر تابستان می باشد و تور آنتالیا در این زمان طرفداران بیشتری دارد (خصوصا در تعطیلات تابستان). البته این شهر در خارج از فصل های اوج مسافر مثلا در ماه های می، سپتامبر و اکتبر هم زیباست و هوا هم هنوز گرم است. به همین خاطر می توانید تعطیلات شگفت انگیزی را بدون شلوغی تجربه کنید و از هوای خوب و دریای فوق العاده زیبا آن، لذت ببرید.


واحد پول کشور ترکیه

واحد پول ترکیه، لیر یا لیره (TL) می باشد.


اختلاف ساعت ایران و ترکیه

اختلاف ساعت ترکیه با ایران، یک ساعت و نیم می باشد (از تهران عقب تر است).


مدت پرواز تهران به آنتالیا

پرواز از تهران به آنتالیا برای ایرلاین های ترکی (نظیر سان اکسپرس و ...) از تهران به فروردگاه آدنا و از فرودگاه آدنا به فرودگاه آنتالیا انجام می گیرد که به ترتیب 3 ساعت و 1 ساعت طول می کشد. اما پرواز از تهران به آنتالیا برای ایرلاین های داخلی (نظیر ایران ایر و ...) از تهران به فروردگاه اسپارتا انجام می گیرد و از آنجا میبایست بصورت زمینی و با اتوبوس به شهر آنتالیا رفت که هر کدام از این مسیرها بطور مجزا 3 ساعت طول می کشد.

تفریح در مرکز آبی آکوالند (Aqualand)

این مجموعه یکی از زیباترین مراکز آبی تفریحی ترکیه می باشد که در محوطه بزرگی از منطقه ساحلی کنیا آلتی قرار گرفته است . پاموک کاله (پاموک قلعه): پاموک کاله از شگفتی های بسیار عجیب و دیدنی تور آنتالیا محسوب می شود. آب های کالسیوس با حرارت 35 درجه از ارتفاع 100 متری فرو می ریزد و استخر های بزرگ و متعددی را تشکیل می دهد. آب روح معماری این تشعشعات زیبا بوده و این مکان به نام قصر پنبه ای مشهور شده است . استخر های آبگرم این ناحیه خواص درمانی دارند.پارک آبی آنتالیا


2. تورکشتی (KEMER YACHT TOUR)

در تور آنتالیا این تور شامل گشت دریایی بر روی آب های مدیترانه می باشد. شما از هتل خود توسط اتوبوس به بندر زیبای شهر کمر در 45 کیلومتری آنتالیا حرکت کرده و پس از سوار شدن به کشتی ضمن تماشای طبیعت زیبای اطراف، می توانید در توقف های کوتاه در دریا به شنا پرداخته و لذت ببرید. صرف ناهار بر روی عرشه کشتی می باشد .تور کشتی آنتالیا


2. شب ترکی شهر آنتالیا (TURKISH NIGHT)

این تور ویژه در تور آنتالیا که شب ترکی یا افسانه هزار و یکشب نامیده می شود شامل برنامه های فولکوریک ترکی و اجرای شیوه ازدواج نمودن در زمان عثمانی ها که توسط گروهی هنرمند به نمایش در می آید می باشد.در تور آنتالیا این تور به همراه صرف شام و نوشیدنی از امکانات ویژه آمیتیس می باشد. لیست قیمت بهترین تورهای آنتالیا را اینجا ببینید.شب ترکی آنتالیارافتینگ. رودخانه كوپروچای در تور آنتالیا: اين رودخانه از كوه های توروس سرچشمه گرفته، بعد از گذر از تنگه های باريک و پر پيچ و خم بسيار طبيعی و زيبا از مسير جنوبی سريک به دريای مديترانه می ریزد. دو طرف رودخانه عمود و قائم است كه بالا رفتن از آن تقريباً غير ممكن است، رودخانه كوپروچای كه از آب های زير زمينی گودال های باريک تغذيه می‌شود دارای يكی از زيبا ترين مناظر تركيه را تشكيل می دهد.


3. رافتینگ (RAFTING)

در كنار اين خصوصيات، قرار گرفتن شهر تاريخی (Zerk) در غرب رودخانه و در بين اراضی زيبا، قلعه های كنار رودخانه، برآمده‌گی ها، پل های متعلق به دوران روم باستان و راه های قديمی اهميت رودخانه را در تور آنتالیا بيشتر كرده است.شهر آنتاليا مهمترين مرکز توريستي ترکيه مي باشد. طول ساحل هاي آنتاليا با در نظر گرفتن ناهمواريهايش 650 کيلومتر و طول مستقيمش 500کيلومتر مي باشد عمق دريا در بخش هاي غربي ساحل آنتاليا به خاطر شيب تند کوههاي مشرف به اين قسمت ها بيشتر مي باشد. علي رغم اين در ساحل هاي قاش ، دمره ، فينيکه ، کوملوجا، تکيراوا و کمر پلاژهاي طبيعي بسيار خوبي وجود دارد.رافتینگ آنتالیا


4. گردش در سواحل آنتالیا (ANTALYA BEACH)

علاوه بر اينها در سواحل گوينوک ، کمر، تکيراوا، اولمپيوس، از کاره کولين دنيا تا کستانتوس و پلاژهاي بل ديبي عناصر طبيعي لازم وجود دارد. پلاژهاي رشيدآوا و کونيا آلتي در غرب آنتاليا قرار دارد. در بخش هاي شرقي استان يک جلگه در ميان موازات کوه و دريا تشکيل شده است و به اين ترتيب در سواحل شني از آنتاليا تا نزديکي هاي قاضي پاشا کشيده شده پلاژهاي باشکوهي تشکيل گشته است.

در شرق آنتاليا هم پلاژهاي کونوو، بلک، لارا،کارپوزکالديران قرار دارد. در آنتاليا تعداد زيادي از پلاژهايي که برنده پرچم آبي شده اند وجود دارد.پرچم آبي نام جايزه اي است که از سوي اوقاف آموزش محيط زيست اروپا از اوايل سال 1987 براي بالا بردن کيفيت خدمات رساني پلاژها، تميزي آبهاي دريا و درياچه ها و سواحل به کشورها اعطا مي شود.

وجود خليج هاي کوچک ديدني و پلاژهاي طبيعي شني و نرم آنتاليا در کنار گرم شدن دريا و آب و هواي منطقه در ميان ماههاي مارس تا دسامبر باعث افزايش فصل توريسم دريا شده است.

ساحل غربي آنتاليا :

ساحل نور

سواحل شرقي آنتاليا :

سواحل ماسه هاي طلايي

پلاژها:

پلاژ کلئوپاترا
پلاژ اينجه کوم
پلاژ دئو
پلاژ اولاش
پلاژ سورقون
کورو پلاژ
پلاژ لارا

مهمترین شهرهای آنتالیا عبارتند از :( مگر شهر خود شهر دارد )

منطقه بلک ترکیه دارای بهترین و گرانترین هتل ها موجود می باشند در این منطقه بیش از ۹۹% هتل ها ۵ ستاره می باشند.*منطقه لارا کوند (Lara Kundu)

,تورهای آنتالیا,عکس های آنتالیا,آنتالیا

هتل های منطقه لارا کوندو آنتالیا تماماً ۵ ستاره می باشندجدیدترین هتل های ساخته شده در این منطقه از شهر آنتالیا را در خود جای می دهند. به سبب نزدیکی به فرودگاه و مرکز شهر هتل های این منطقه از مشهوریت و نام آوری فراوان برخوردارند. علی رغم اینکه هتل های منطقه لارا کوندو تماماً ۵ ستاره می باشند ولی به سبب تغییر فصول و ماهها هتل های با قیمت مناسب را نیز می توان پیدا کرد.*منطقه کمر (Kemer)

تصاویر آنتالیا,تور آنتاليا,آنتالیا

منطقه کمر آنتالیا یکی از سرسبزترین مناطق می باشدطبیعی ترین و سرسبزترین منطقه آنتالیا می باشد. در این منطقه هتل هایی با درجه بندی بین ۲ تا ۵ ستاره را می توان یافت. به سبب وجود روستاهای با امکانات توریستی، گردشگرانی که طبیعیت را می پسندند نیز از روستاهای آنتالیا برای اقامت خویش بهره می جویند.*شهر و منطقه آلانیا (Alanya)

عکس های آنتالیا,مناطق دیدنی آنتالیا,آنتالیا

شهر آلانیا از دیدنی ترین و زیباترین مناطق آنتالیا می باشدشهر و منطقه آلانیا (Alanya) به علت مصافت 2 ساعته با شهر آنتالیا به خودی خود یک منطقه توریستی متفاوت و جذاب است. برای توریستها و مسافرانی که هم می خواهند به مرکز شهر و هم به ساحل دریا نزدیک باشند شهر آلانیا بهترین گزینه خواهد بود. در شهر آلانیا در مرکز شهر هتل های کوچک با قیمت مناسب وجود دارند. هتل های با دامنه 5 ستاره به بالاتر بین منطقه آنتالیا و آلانیا واقع شده اند.موقعيت جغرافيايي و راههاي ارتباطی آنتالیا:

راههاي ارتباطی آنتالیا: ارتباط با این شهر از طریق راههای هوایی، دریایی و زمینی امکانپذیر است. فرودگاه آنتالیا آماده پذیرایی تمام پروازهای بین المللی است.موقعيت جغرافيايی آنتالیا: این شهر در منطقه دریای مدیترانه واقع شده، در شرق آنتالیا شهرهای مرسین و کارامان، در شمالش قونیه، اسپارتا و بوردور، در غربش موغلا و در جنوبش دریای مدیترانه می باشد.مراكز خريد آنتاليا

سواحل آنتالیا,تورهای آنتالیا,آنتالیا

آنتالیا نسبت به استانبول مراکز خرید کمتری داردآنتاليا به عنوان مركز تفريح و سرگرمي هاي آبي در تركيه شناخته مي شود. با آنكه مراكز خريد آن نسبت به شهري مانند استانبول كمتر است، اما در صورت آشنايي مسافرين با مراكز خريد، مي تواند نياز آنها را در سفر به اين منطقه زيبا مرتفع سازد.

چند حقیقت جالب درباره دنیای منحصر به فرد دو دست‌ها


از میان انسان های کره ی خاکی، بخش زیادی راست دست، تعداد محدودی چپ دست و در حقیقت همگی آن ها تک دست هستند. اما حالت سومی هم وجود دارد و برخی افراد دو دست هستند.


از میان انسان های کره ی خاکی، بخش زیادی راست دست، تعداد محدودی چپ دست و در حقیقت همگی آن ها تک دست هستند. اما حالت سومی هم وجود دارد و برخی افراد دو دست هستند. دو دستی یا یکسان دستی به حالتی گفته می شود که فرد قادر است از هر دو دست راست و چپ خود استفاده کند.

شاید تا به حال با چنین افرادی برخورد کرده باشید که از هر دو دست خود برای کارهای مختلف شان استفاده می کنند. افرادی که از این ویژگی برخوردارند توانایی های جالبی دارند. در ادامه به چند حقیقت جالب درباره ی ویژگی منحصر به فرد دو دستی می پردازیم.

۱- تعدادشان بسیار بسیار کم است

اگر تصور می کنید که چپ دست ها نادر هستند باید بدانید که دو دست ها تنها حدود ۱ درصد از جمعیت افراد را تشکیل می دهند. تعداد افرادی که می توانند از دست غیر مسلط خود تقریبا به خوبی دست مسلط شان استفاده کنند بیشتر است، اما تعداد افراد دو دست که در واقع به طور مشخص نمی توانند بگویند دست مسلط شان کدام است و قادرند از هر دو دست به یک اندازه استفاده کنند، تقریبا ۱ درصد است.

۲- انواع مختلفی از دو دستی وجود دارد

نادرترین شکل دو دستی زمانی است که فرد می تواند همواره از هر دو دستش با قدرت استفاده کند. با این حال، افرادی هم هستند که توانایی هر دو دست شان به یک اندازه نیست و بعضی کارها را با دست راست شان و بعضی دیگر را با دست چپ شان انجام می کنند. نوع دیگری از دو دستی هم افرادی هستند که دست مسلط ندارند و از هر دو دست شان استفاده می کنند اما هیچ یک ار دست هایشان خیلی قدرتمند نیستند. در این افراد، هر دو دست تقریبا همان قدرت دست چپ در راست دست ها را دارند.

۳- این ویژگی از مغزشان نشأت می گیرد

در افراد دو دست، نیم کره های چپ و راست مغز بسیار متقارن هستند، یعنی ویژگی ای که چپ دست ها هم از آن برخوردارند. اما در افراد راست دست، نیم کره ی چپ مغز فعال تر است.

۴- بسیاری از آن ها ابتدا چپ دست هستند

از آنجایی که دو دست ها و چپ دست ها بسیار شبیه هستند، طبیعی است که بعضی از دو دست ها ابتدا چپ دست بوده باشند. صدها سال، دیدگاه های نادرست و حتی خرافی ای درمورد چپ دستی وجود داشت. بسیاری از چپ دست ها از قرون وسطی تا قرن بیست و یکم تحت فشار زیادی قرار گرفتند تا از دست راست شان استفاده کنند و به همین دلیل در نهایت دو دست شدند. بعضی افراد هم بعد از صدمه دیدن دست مسلط شان، دو دست شدند.

۵- ممکن است در امور تحصیلی چندان توانمند نباشند

اگرچه توانایی دو دستی از مغز نشأت می گیرد، اما افراد دو دست در مهارت های فیزیکی تواناتر هستند تا مهارت های ذهنی. احتمالاً دلیل این مسأله آن است که آن ها در مقایسه با افراد تک دست، در آزمون های هوش عمومی عملکرد ضعیف تری دارند. طی تحقیقی در فنلاند بر روی امتحانات تحصیلی کودکان ۷ و ۸ ساله مشاهده شد، ۸۷ نفر از ۸ هزار شرکت کننده ی پژوهش توانایی استفاده از هر دو دست خود را داشتند. احتمال ضعف در ریاضیات در دانش آموزان دو دست در مقایسه با دانش آموزان راست دست به میزان ۹۰ درصد بیشتر بود. احتمال ضعف های زبانی هم در دانش آموزان دو دست بیشتر بود.

۶- دو دستی با اختلال کم توجهی-بیش فعالی مرتبط است

در تحقیق فوق الذکر مشاهده شد، احتمال بروز علائم اختلال کم توجهی-بیش فعالی در نوجوانان چپ دست و دو دست ۲ برابر بیشتر از راست دست ها بود. از میان نوجوان هایی که دچار این اختلال بودند، نشانه های اختلال در دو دست ها شدیدتر بود.

۷- میان دو دستی و شیزوفرنی هم ارتباط وجود دارد

ژن LRRTM1 که نقش مهمی در چپ دست شدن افراد دارد، خطر ابتلا به شیزوفرنی را هم بالا می برد. از آنجایی که مغز چپ دست ها و دو دست ها بسیار شبیه است، ریسک بروز این بیماری در افراد دو دست هم بالاتر است. از طرفی دیگر، احتمال چپ دستی یا دو دستی در افراد مبتلا به شیزوفرنی بیشتر از سایرین است.

۸- توانایی های بیشتری دارند

ویژگی دو دستی به افراد توانایی هایی بیشتری در فعالیت هایی مثل موسیقی، هنر و ورزش می بخشد. لئوناردو داوینچی، بن فرانکلین (یکی از بنیانگذاران ایالات متحده امریکا) و آلبرت انیشتین بعضی از مشهورترین دو دست های تاریخ هستند.

۹- احساسات انعطاف پذیرتری دارند

طی تحقیقی مشاهده شد احتمال تغییر در احساسات تحت تأثیر محیط در افراد دو دست بیشتر است. در این تحقیق پژوهشگران تلاش کردند احساسات خاصی را در شرکت کنندگان پژوهش به وجود آورند. افراد راست دست در برابر تغییرات احساسی شدید مقاوم تر از چپ دست ها بودند.

۱۰- ویژگی دو دستی اغلب با جا به جایی حسی همراه است

مغز افراد دو دست بسیار متقارن است؛ ویژگی ای که در افراد مبتلا به سینستزیا (Synesthesia) یا جا به جایی حسی هم وجود دارد. افراد مبتلا به سینستزیا قادرند رنگ ها را بشنوند، احساسات برای آن ها جنبه ی فیزیکی دارد یا حتی اعداد در نظرشان شخصیت دارند. همگی این موارد انواع مختلفی جا به جایی حسی هستند. در این حالت، از میان حواس پنجگانه، بیش از یک حس درگیر می شود. احتمال چپ دستی یا دو دستی در افراد مبتلا به سینستزیا بیشتر از افراد عادی است.

چند حقیقت جالب درباره دنیای منحصر به فرد دو دست‌ها


از میان انسان های کره ی خاکی، بخش زیادی راست دست، تعداد محدودی چپ دست و در حقیقت همگی آن ها تک دست هستند. اما حالت سومی هم وجود دارد و برخی افراد دو دست هستند.


از میان انسان های کره ی خاکی، بخش زیادی راست دست، تعداد محدودی چپ دست و در حقیقت همگی آن ها تک دست هستند. اما حالت سومی هم وجود دارد و برخی افراد دو دست هستند. دو دستی یا یکسان دستی به حالتی گفته می شود که فرد قادر است از هر دو دست راست و چپ خود استفاده کند.

شاید تا به حال با چنین افرادی برخورد کرده باشید که از هر دو دست خود برای کارهای مختلف شان استفاده می کنند. افرادی که از این ویژگی برخوردارند توانایی های جالبی دارند. در ادامه به چند حقیقت جالب درباره ی ویژگی منحصر به فرد دو دستی می پردازیم.

۱- تعدادشان بسیار بسیار کم است

اگر تصور می کنید که چپ دست ها نادر هستند باید بدانید که دو دست ها تنها حدود ۱ درصد از جمعیت افراد را تشکیل می دهند. تعداد افرادی که می توانند از دست غیر مسلط خود تقریبا به خوبی دست مسلط شان استفاده کنند بیشتر است، اما تعداد افراد دو دست که در واقع به طور مشخص نمی توانند بگویند دست مسلط شان کدام است و قادرند از هر دو دست به یک اندازه استفاده کنند، تقریبا ۱ درصد است.

۲- انواع مختلفی از دو دستی وجود دارد

نادرترین شکل دو دستی زمانی است که فرد می تواند همواره از هر دو دستش با قدرت استفاده کند. با این حال، افرادی هم هستند که توانایی هر دو دست شان به یک اندازه نیست و بعضی کارها را با دست راست شان و بعضی دیگر را با دست چپ شان انجام می کنند. نوع دیگری از دو دستی هم افرادی هستند که دست مسلط ندارند و از هر دو دست شان استفاده می کنند اما هیچ یک ار دست هایشان خیلی قدرتمند نیستند. در این افراد، هر دو دست تقریبا همان قدرت دست چپ در راست دست ها را دارند.

۳- این ویژگی از مغزشان نشأت می گیرد

در افراد دو دست، نیم کره های چپ و راست مغز بسیار متقارن هستند، یعنی ویژگی ای که چپ دست ها هم از آن برخوردارند. اما در افراد راست دست، نیم کره ی چپ مغز فعال تر است.

۴- بسیاری از آن ها ابتدا چپ دست هستند

از آنجایی که دو دست ها و چپ دست ها بسیار شبیه هستند، طبیعی است که بعضی از دو دست ها ابتدا چپ دست بوده باشند. صدها سال، دیدگاه های نادرست و حتی خرافی ای درمورد چپ دستی وجود داشت. بسیاری از چپ دست ها از قرون وسطی تا قرن بیست و یکم تحت فشار زیادی قرار گرفتند تا از دست راست شان استفاده کنند و به همین دلیل در نهایت دو دست شدند. بعضی افراد هم بعد از صدمه دیدن دست مسلط شان، دو دست شدند.

۵- ممکن است در امور تحصیلی چندان توانمند نباشند

اگرچه توانایی دو دستی از مغز نشأت می گیرد، اما افراد دو دست در مهارت های فیزیکی تواناتر هستند تا مهارت های ذهنی. احتمالاً دلیل این مسأله آن است که آن ها در مقایسه با افراد تک دست، در آزمون های هوش عمومی عملکرد ضعیف تری دارند. طی تحقیقی در فنلاند بر روی امتحانات تحصیلی کودکان ۷ و ۸ ساله مشاهده شد، ۸۷ نفر از ۸ هزار شرکت کننده ی پژوهش توانایی استفاده از هر دو دست خود را داشتند. احتمال ضعف در ریاضیات در دانش آموزان دو دست در مقایسه با دانش آموزان راست دست به میزان ۹۰ درصد بیشتر بود. احتمال ضعف های زبانی هم در دانش آموزان دو دست بیشتر بود.

۶- دو دستی با اختلال کم توجهی-بیش فعالی مرتبط است

در تحقیق فوق الذکر مشاهده شد، احتمال بروز علائم اختلال کم توجهی-بیش فعالی در نوجوانان چپ دست و دو دست ۲ برابر بیشتر از راست دست ها بود. از میان نوجوان هایی که دچار این اختلال بودند، نشانه های اختلال در دو دست ها شدیدتر بود.

۷- میان دو دستی و شیزوفرنی هم ارتباط وجود دارد

ژن LRRTM1 که نقش مهمی در چپ دست شدن افراد دارد، خطر ابتلا به شیزوفرنی را هم بالا می برد. از آنجایی که مغز چپ دست ها و دو دست ها بسیار شبیه است، ریسک بروز این بیماری در افراد دو دست هم بالاتر است. از طرفی دیگر، احتمال چپ دستی یا دو دستی در افراد مبتلا به شیزوفرنی بیشتر از سایرین است.

۸- توانایی های بیشتری دارند

ویژگی دو دستی به افراد توانایی هایی بیشتری در فعالیت هایی مثل موسیقی، هنر و ورزش می بخشد. لئوناردو داوینچی، بن فرانکلین (یکی از بنیانگذاران ایالات متحده امریکا) و آلبرت انیشتین بعضی از مشهورترین دو دست های تاریخ هستند.

۹- احساسات انعطاف پذیرتری دارند

طی تحقیقی مشاهده شد احتمال تغییر در احساسات تحت تأثیر محیط در افراد دو دست بیشتر است. در این تحقیق پژوهشگران تلاش کردند احساسات خاصی را در شرکت کنندگان پژوهش به وجود آورند. افراد راست دست در برابر تغییرات احساسی شدید مقاوم تر از چپ دست ها بودند.

۱۰- ویژگی دو دستی اغلب با جا به جایی حسی همراه است

مغز افراد دو دست بسیار متقارن است؛ ویژگی ای که در افراد مبتلا به سینستزیا (Synesthesia) یا جا به جایی حسی هم وجود دارد. افراد مبتلا به سینستزیا قادرند رنگ ها را بشنوند، احساسات برای آن ها جنبه ی فیزیکی دارد یا حتی اعداد در نظرشان شخصیت دارند. همگی این موارد انواع مختلفی جا به جایی حسی هستند. در این حالت، از میان حواس پنجگانه، بیش از یک حس درگیر می شود. احتمال چپ دستی یا دو دستی در افراد مبتلا به سینستزیا بیشتر از افراد عادی است.

مراکز خرید تفلیس گرجستان

تفلیس پایتخت گرجستان مراکز خرید لوکس و خوبی دارد که با سفرتان به این شهر می توانید سری به این مراکز خرید بزنید. تفلیس پرطرفدارترین شهر گرجستان برای سفر است پس مراکز خرید زیادی برای خرید دارد که در آن ها می توانید هم خرید های ارزان قیمت داشته باشید و هم لوکس و گران. البته مراکز خرید فقط جایی برای خرید کردن نیستند و حتی برای غذا خوردن و تفریح هم می تواند راهی این مراکز شوید. یکی از محبوب ترین تفریحات و فعالیت های مسافران به خصوص خانم ها در حین سفر به یک شهر، خرید سوغاتی و محصولات متنوع و گردش در مناطق تجاری است. گرچه تفلیس پایتخت کشور گرجستان است، اما آن قدرها وسیع نیست و گزینه های چندانی پیش روی شما نیست. با این حال ترتیبی داده ایم تا بتوانید به خوبی مراکز تجاری و بازارهای تفلیس را بشناسید و بتوانید بر اساس علایق خود برنامه خود را بچینید

ایست پوینت | East Point

بعد از تفلیس مال یکی دیگر از مراکز خرید تفلیس ایست پوینت است که بعد از ۱۲ دقیقه رانندگی از مرکز شهر به آن دسترسی پیدا خواهید کرد. در این مرکز خرید به غیر از ۱۵۰ مغازه ای که در این مرکز وجود دارد تعداد زیادی از تفریحات متنوع برای کودکان و بزرگسالان وجود دارد که می توانید بعد از خرید برای پالایش روحتان به سمت آن بروید و اوقات شاد و مفرحی را داشته باشید. از جمله این تفریحات می توان به بولینگ، سینما سه بعدی، مغازه های معروف اسباب بازی، باشگاه کودکان، رستوران ها و کافه هاو هایپرمارکت بزرگ کارفور است. ساعت کاری این مرکز خرید از ۱۰ صبح تا ۱۰ شب است.

مرکز خرید مرانی | Shopping Gallery Merani

یکی دیگر از مراکز خرید تفلیس ، مرانی است که شاید به نظر کوچک برسد اما در بردارنده ی معروف ترین برندهای جهانی است. این مرکز خرید ۴ طبقه ای دارای امکاناتی نظیر چندین رستوران، کافه و تراس اشاره می باشد و همچین اگر خواستید به سمت آن بروید می توانید از متروهای شهر تفلیس استفاده کنید. ساعت کاری مرکز خرید مرانی از ۱۰ صبح تا ۱۰ شب است.


تفلیس سنترال | Tbilisi Central

مرکز خرید تفلیس سنترال در ووکزالی قرار دارد که به راحتی با اتوبوس های خط ۴۹ یا مترو می توانید خود را به آن جا برسانید. در این مرکز خرید طیف متنوعی از پوشاک، کیف و کفش، لوازم دیجیتال، انواع رستوران و کافه و یک هایپرمارکت به چشم می خورد. ساعت کاری این مرکز خرید از ۱۰ صبح تا ۱۰ شب است.

درای بریج مارکت | Dry Bridge Market

درای بریج، از آن روز بازارهای شلوغ و دوست داشتی است که در تمام هفته می توانید به آن مراجعه کنید. انواع و اقسام سوغاتی های محلی و دست ساز، انواع و اقسام جواهرات، ظروف نقره ای، شیشه ای، انواع خنجر و حتی یادگاری هایی از جمهوری شوروی می توانید در این بازار بیابید. بهترین زمان برای مراجعه به روز بازار درای بریج، آخرهفته هاست. از میدان آزادی تا این بازار فقط ۲۰ دقیقه پیاده روی پیش روی شماست. بیشتر بدانید: تور تفلیس

مرکز خرید کارواسلا | Karvasla

مرکز خرید کارواسلا، مجتمعی ۸ طبقه است که در خیابان دادیانی تفلیس قرار دارد. این مرکز خرید با دو طبقه پارکینگ اختصاصی، برای ۳۰۰ خودرو فضای پارک دارد. در ۶ طبقه دیگر این مرکز خرید بیش از ۶۰۰ مغازه به چشم می خورد. در مرکز خرید کارواسلا طیف متنوعی از انواع پوشاک، کیف و کفش، لوازم منزل، رستوران و کافه و بخش های تفریحی چون زمین بازی کودکان وجود دارد.

مرکز خرید لیلو | Lilo Mall

مرکز لیلو نخستین مرکز خرید درون تفلیس است که با اجاره رسمی از دولت گرجستان شروع به کار کرد. در مرکز خرید لیلو طیف متنوعی از محصولات با قیمت های متناسب ارائه می شود که می توانید خریدی لذت بخش را برای خودتان رقم بزنید. در مرکز خرید لیلو هم فروشگاه های زنجیره ای و هم محصولات تک شعبه را خواهید یافت. جالب آن که این مرکز خرید نه تنها محصولات مورد نیاز منطقه را، بلکه قفقاز و دیگر کشورها را نیز تأمین می کند. از جمله محصولات این مرکز خرید، می توان به لوازم آرایشی بهداشتی، پوشاک، جواهرات و ... اشاره کرد.


12345678910
last